Obrázek staré televize
Fejetony a zamyšlení

Bez televize

Rozhodně nejsem člověk, který ráno vstane a pustí si televizi. Přijde z práce a sedne si k televizi. A v noci se u stále běžící televize probudí s hlavou zalomenou. Já doma nejvíc ze všeho miluju ticho. Ticho je pro většinu pracujících matek nedostatkové zboží, stejně jako samota. Teď se občas konečně

Žena s kufrem a kloboukem je nadšená, že cestuje.
Střípky Úžasné Báry

Cestovní horečka

Tak už jsem shlédla tisíce fotek všech přátel, kteří si užívali svou dovolenou. Chorvatsko, Slovinsko, tam letos kdo nebyl, jako by nebyl. A pak zbytek světa. Přála jsem každému úžasnou dovolenou, i když jsem celé léto trčela doma a koupala se ve vlastním potu. Je načase, abych vyrazila za hranice všedních dnů konečně i já.

Film.
Čtení ke kávě

Kino a naše rodina

Ráda chodím do kina. Je to trochu jiné, než když si pustíte film doma. A zvláště od té doby, kdy už jsou kina panoramatická, zvukově na takové úrovni, že máte dojem, že letadla prolétávají kolem diváků, a promítání ve 3D, to je něco úžasného.

recenze_knihy_osm_smrtelnych_hrichu_civilizace_konrad_lorenz_knihobaze
Dobré knihy

Osm smrtelných hříchů civilizace

Konrad Lorenz (1903-1989), proslulý rakouský přírodovědec a zakladatel etologie, nového směru v biologii, obdržel v roce 1973 Nobelovu cenu za značný přínos pro biologii i pro poznání člověka. Ve své stěžejní knize s provokujícím názvem, která byla vydána téhož roku, přináší objevné a nadčasově platné poznatky o naší civilizaci.

Ludwig van Beethoven
Hudba

Ludwig van Beethoven: Autor Ódy na radost, jehož nezastavila ani ztráta sluchu, by oslavil čtvrt tisíciletí

S datem narození tohoto významného německého skladatele z období konce klasicismu a prvního velkého představitele romantismu je to těžké. S přesností víme pouze to, že pokřtěn byl 17. prosince 1770. Na většině jeho portrétů a soch můžeme vidět podmračeného člověka – pravda, důvodů k úsměvu zase neměl tolik.