Vánoční hvězda je symbolem Vánoc již od 19. století, kdy se její tradice díky americkému velvyslanci J. R. Poinsettovi rozšířila z Mexika do celého světa. Vánoční hvězda je díky své červené barvě symbolem vitality a síly, symbolem, který přitahuje zázraky a štěstí.
Jak ji zachovat až do Štědrého dne
Vánoční hvězda by nikdy neměla být vystavena někde venku před květinářstvím. Pokud tato rostlina „přejde mrazem“, pak jí poté, kdy si ji přinesete domů, opadnou listy a mnohdy zcela zajde. Pozor také na transport z květinářství domů v chladném počasí. Měla by být zabalena v papíře, který ji před mrazem ochrání. Nejlépe se vyhněte nákupu této rostliny, pokud je venku pod nulou.
Vánoční hvězda u vás doma
Vánoční hvězdu dejte vždy na světlé místo. Jen pozor na průvan, ten této květině opravdu nesvědčí, podobně jako pobyt přímo nad radiátorem. Dejte také pozor na přelití – tak jako každá rostlina v květináči vánoční hvězda při přelití chřadne. Naopak jí uděláte radost, pokud jí dopřejete teplejší a vlhčí prostředí. Vánoční hvězda snese spíše sucho než přebytek vody. Proto ji zalévejte dospodu do květináče a vodu, která zbude v misce po 20 minutách od zálivky, vylijte. Svědčí jí i rosení.
Vánoční hvězdu můžeme uchovat až do dalších Vánoc
Často se stává, že nesprávnou péčí rostlina do dalších Vánoc nevydrží. Ale pokud se o ni budete dobře starat, nemusíte ji před dalšími Vánocemi znovu kupovat. Důležité je vánoční hvězdu přesadit, pravidelně zalévat a hnojit. Během letních měsíců ji můžete nechat venku, na podzim ji ovšem vezměte opět dovnitř, aby nepřemrzla.
Zdroj: redakce – Justýna Malásková, wikipedie, thirdage.com
Buďte první kdo přidá komentář