Luke Gamble: Zvěrolékař a spol.

Luke Gamble: Zvěrolékař a spol.
Foto: Freepik

V této knize je plno příběhů, které nám přinesou smích a lásku k povolání veterináře. Autor se však nevyhýbá ani smutnějším příběhům ze své veterinární praxe, přitom vždy umí ukázat, co dobrého i to smutné přináší. Pokud si chcete odpočinout, Zvěrolékař a spol. je výborná kniha pro relax. Přímo z ní cítíte autorovu lásku k všem zvířatům a lidem.

Luke Gamble: Zvěrolékař a spol.
Foto: Nakladatelství Ikar

Ve své knize popisuje příhody ze svých začátků v praxi, ale i z osobního života. Když nastoupil do svého prvního místa, kterým se stává veterinární klinika na jihu Anglie, zjistil, že je teprve na začátku své cesty poznávání. Klientelu má pestrou. Musí si umět poradit nejen s mokvajícím okem kočky, ale také s potížemi obří žáby, stejně jako se psy, veverkami nebo koňmi a skotem.

Jeho příběhy o ošetřování zvířat nejsou jen z ordinace, kde je všechno vybavení a pomocný personál. Spoustu veselých i smutnějších příběhů se odehrává na farmách a v domovech lidí, kterým zvířata patřila.

Zpestřením jsou také příběhy z prvních kroků autora v oblasti mezinárodní dobrovolnické, záchranářské činnosti. Popisuje svoji „dovolenou“ na řeckých ostrovech nebo v Indii vždy naplněné záchranou toulavých psů. V závěru své knihy se doktor Gamble nezdráhá popsat svoji účast na maratonu v Maroku i důvod proč se k ní nechal vyprovokovat. Prostě jen hledal, jak upozornit na vznik a poslání své nadace a po diskusi s přáteli mu právě tato forma propagace přišla nejlepší.

Luke Gamble

Autor je absolventem univerzity v Bristolu jako veterinář a rok strávil na univerzitě v Cambridge studiem lékařství a chirugie velkých zvířat. Stal se zvěrolékařem, pro něhož je péče o zvířata posláním, nikoliv jen zaměstnáním. Založil stanici první pomoci a charitativní organizaci World-wide Veterinary Service a Mission Rabies, která se stará o mezinárodní projekty pro zlepšení života zvířat ve světě. Za svou činnost obdržel cenu Jamese Herriota.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová (autorské dílo), ikar.cz

Další články z této rubriky

Žít dlouhý život – ale jak?

Žít dlouhý život – ale jak?

Zajímavá otázka, kterou se zabývají čtyři odborníci z různých oborů v knize (zatím v německém jazyce) Das lange Leben leben…
Tak trochu šílení

Tak trochu šílení

Máte chuť na něco tak trochu šíleného? Podle autorova mínění název vystihuje řadu postav knihy.
Činy mrtvých

Činy mrtvých

28. únor 1986 Jednoho chladného zimního večera je v centru Stockholmu zastřelen švédský ministerský předseda Olof Palme.
Nelži mi

Nelži mi

Nemám ráda svět sociálních sítí. Sama jsem zastánkyně jednání z očí do očí. Miluji kafíčka s kamarádkou tisíckrát víc než…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*