Natacha Calestrémé: Klíč k vaší energii

Natacha Calestrémé: Klíč k vaší energii
Foto: Pixabay

Natache Calestrémé (nar. 1966), činorodé novinářce a režisérce, narušila život ochromující nemoc, která ji vyřadila z práce a přinutila k osobní změně. Prospěla nejen jí, ale i mnoha lidem, čerpajícím zkušenosti a rady z její knihy, jež se stala bestsellerem.

Natacha Calestrémé: Klíč k vaší energii
Foto: se souhlasem nakladatelství Rybka Publishers

Bolest bývá známkou bloků, které zabraňují plynulému proudění energie v těle. Dává zároveň najevo, že něco v našem životě není v pořádku. U Natachy se k onemocnění přidaly ještě další těžkosti – rozvod, úmrtí v rodině, nezaměstnanost. Události ji dostaly na samé dno a přinutily přehodnotit dosavadní způsob života. Uvědomila si, že nepochopí-li příčiny nepříjemných příhod, budou se opakovat tak dlouho, dokud nedojde ke změně v jejím chování i myšlení. „Teď už mi to bylo jasné: nezaměstnanost, kterou jsem prožívala jako hroznou tragédii, byla ve skutečnosti schodištěm vedoucím k naplnění mého snu. Toho dne jsem pochopila, že všechno má svůj smysl.“ Začala intenzivně studovat způsoby práce s životní energií a díky nim získala brzy ztracenou sílu a harmonii. Ve své knize se o těchto postupech zmiňuje a kromě zásadních poznatků celostní medicíny sděluje svoje osobní zkušenosti i příběhy klientů, jimž pomohla.

Mezi nejčastější spouštěče nemocí řadí nezpracovaná vnitřní zranění, jež se často projevují v nesprávném životním postoji a chování, podporovaném naučenými stereotypy, které nám škodí, ubírají energii a oslabují rovněž imunitu. Vyčerpaný organismus není schopen čelit dlouhodobé zátěži a snadno onemocní. Abychom se potíží natrvalo zbavili, je nutné kromě vhodně zvolené léčby také pochopit, co nám tělo prostřednictvím nemoci tlumočí.

Autorka vysvětluje emoční symboliku zdravotních potíží a nabízí účinné metody na odstranění blokád v těle, aby jím opět mohla dobře proudit životní síla, ozdravující tělo i duši. Pracuje rovněž s emočním dědictvím a upozorňuje na nutnost oprostit se od nevhodných, často přejatých návyků. Důležitým krokem na cestě k uzdravení zraněné duše je pochopit i chování rodičů v případě ublížení a snažit se jim odpustit. Významná je kapitola, v níž se dozvíme, jak se chránit sami před sebou, tedy před silou svých negativních myšlenek. Co si myslíme, zároveň vysíláme mimo sebe a to se nám pak v umocněné síle vrací. Zkusme proto ubrat na kritizování a přidat na porozumění a laskavosti. V dalších částech knihy se naučíme metody na uvolnění, pro lepší spánek, k rozvíjení intuice a lepšímu naslouchání svému tělu.

Natacha Calestrémé seznamuje s důvody, které nás obírají o vnitřní sílu a často přispívají k onemocnění. Nabízí po generace vyzkoušené, účinné návody pro práci s utrpením a pro ozdravení těla i duše, abychom nabyli vnitřní rovnováhy a duševního klidu. Smysl bolesti povzbudivě vystihují i laskavá slova významného buddhistického mnicha Thich Nhat Hanha: „Většina lidí má z utrpení strach. Utrpení je ale jako bahno, které pomáhá lotosovému květu štěstí vyrůst. Bez bahna lotosy nevykvetou.“

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková, rybkapub.cz

Další články z této rubriky

Tak trochu šílení

Tak trochu šílení

Máte chuť na něco tak trochu šíleného? Podle autorova mínění název vystihuje řadu postav knihy.
Činy mrtvých

Činy mrtvých

28. únor 1986 Jednoho chladného zimního večera je v centru Stockholmu zastřelen švédský ministerský předseda Olof Palme.
Nelži mi

Nelži mi

Nemám ráda svět sociálních sítí. Sama jsem zastánkyně jednání z očí do očí. Miluji kafíčka s kamarádkou tisíckrát víc než…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*