„Kniha je jako zahrada, kterou nosíš v kapse“, praví latinské přísloví. Možná i vy patříte k vášnivým knihomolům, kteří s chutí obohacují svoji „knižní zahradu“ o nové přírůstky.
Pokud rádi čtete, máme pro vás výběr krásných knih, z nichž si vybere každý, a ještě přitom ušetří. Nevěříte? Nakladatelství Kazda nabízí všem čtenářům bez omezení věku zajímavé publikace různých žánrů. Na jejich webové stránce v rubrice Levné knihy je můžete mít za zlomek původní ceny.
Jsou mezi nimi populárně naučné tituly českých i zahraničních autorů věnované přírodě, osudům zvířat i lidí, udržitelnosti, netradičnímu cestování nebo umění. Počínaje leporely pro nejmenší děti, přes literaturu pro malé zvídavé čtenáře a mládež až po knihy, které potěší starší generace.
K nejžádanějším patří Léčení silou přírody, v níž se Andreas Michalsen, profesor klinické přírodní medicíny a primář Immanuelovy nemocnice v Berlíně, dělí o zkušenosti z praxe i výzkumu. Přirozenými přírodními metodami léčí artrózu, vysoký krevní tlak, cukrovku a další chronická onemocnění.
Rovněž kniha Cesta k uzdravení – O daru léčení lékaře a léčitele Jana Paloučka, jenž dlouhá léta pracoval jako ortoped-traumatolog, se zabývá alternativními způsoby léčby. Seznamuje s poznáním a zkušenostmi z pětadvacetileté léčitelské praxe a popisuje, jak se zdraví a nemoc projevují v souvislosti s životním stylem a v důsledcích nezdravého pojetí života.
Malé i velké čtenáře se zájmem o dinosaury osloví průvodce jejich světem Pravěcí vládci Evropy od Vladimíra Sochy s ilustracemi Vladimíra Rimbaly. Věnuje se druhům, které žily na evropském území, a poskytuje rovněž přehled fosilií nalezených v České republice.
Nadšené ohlasy sklidil netradiční cestopis Jany Steingässer Velká cesta aneb Jak se z nás díky slepici stali ochránci klimatu. Proč zmínka o slepici? Právě proto, že jedna taková, které říkali Ema, snesla své první vajíčko překvapivě v prosinci. Rodina s dvanáctiletou Paulou, hlavní vypravěčkou, se proto vydala na dobrodružnou cestu světem, aby zjistila, jak se projevují klimatické změny. Společné putování dokumentují množstvím nevšedních zážitků i úchvatných fotografií z Afriky, Grónska, Alp, Albánie a dalších zemí.
Do hlubin neklidného moře se ponoříme za poznáním v knize Modrý zázrak. Autorka, mořská bioložka Frauke Baguscheová, představuje fascinující život v jeho vodách – největší i nejmenší živočichy na planetě, které je obývají – a vysvětluje, jak spolu ryby nahlas komunikují, proč v noci moře světélkuje, jeho specifickou vůni a další pozoruhodnosti včetně toho, jak nás nedozírné plochy moří a oceánů ovlivňují a působí na naši planetu.
Další obdivuhodnou knihou o vodních obyvatelích je publikace od Jonathana Balcombeho Co ryba ví?, nominována na cenu Pen/E. O. Wilson Literary Science Writing Award za rok 2017. Najdeme v ní informace o vnitřním životě našich vodních příbuzných, které jsou jako my vnímavými tvory s pocity, pamětí a vlastnostmi, jež autor dokazuje novými překvapivými objevy.
Novinář Stephan Orth ve svých knižních bestsellerech zaujme napínavými a dobrodružnými zážitky z couchsurfingu (největší celosvětová sociální síť na sdílení ubytování zadarmo) v supervelmocích světa, například v Číně nebo v Rusku. Otevřeně a s nadhledem líčí neobvyklé i nečekané poznatky ze současného života, kultury a zvyklostí místních lidí, u nichž bydlel a díky nimž poznal i to, co je na první pohled skryto běžným turistům.
Jistě si z mimořádné nabídky knih na stránce nakladatelství Kazda vyberete a potěšíte jimi sebe nebo své blízké a přátele.
Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), knihykazda.cz
Buďte první kdo přidá komentář